Przyłbice - dodatki do kasków

Wyposażenie pracowników w specjalne kaski budowlane, lub bardziej poprawnie w hełmy ochronne to bardzo ważny element wielu miejsc pracy. Czasami tylko pojawia się problem, w sytuacji, kiedy należy wyposażyć załogę w inne zabezpieczenia, chroniące między innymi wzrok. Tradycyjne okulary lub gogle nie zawsze mogą być wykorzystane, zaś bezpieczeństwo wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań. Rozwiązaniem stają się wówczas specjalne przyłbice. Oraz osłony, które z powodzeniem można dopasować i połączyć z większością dostępnych na rynku kasków. Pozwalają na to umieszczone na nich zaczepy i inne opcjonalne złączki. Mają one znacznie większą powierzchnię niż wspomniane wcześniej gogle oraz okulary. Jednak dzięki temu są w stanie osłonić przed urazami nie tylko oczy, lecz całą twarz. Jest to bardzo ważne właśnie z punktu bezpieczeństwa, zapewniając pewne możliwości w doborze dodatkowych środków mających chronić pracownika. Dotyczy to szczególnie zabezpieczenia dróg oddechowych. Dostępne na rynku maski można w większości przypadków swobodnie wykorzystać. Zastosowanie przyłbicy sprawia, że warunki pracy można uznać za trudne oraz za niebezpieczne. Podczas szlifowania, cięcia i im podobnych zabiegów wstają iskry i odpryski, które mogą uderzać w przyłbicę i to przed takimi zagrożeniami ma ona chronić. Tym samym musi ona być odporna na takie uderzenia, jak i na potencjalną wysoką temperaturę. Warto, więc pamiętać, by odpowiednio dobrać kask oraz przyłbicę do danej branży.

Kaski oraz przyłbice są ważnym elementem wyposażenia każdego pracownika, wpływając znacząco na kwestie bezpieczeństwa. Dodatkowo nie utrudniają ruchów, dzięki czemu można się swobodnie przemieszczać. W zależności od typu i producenta, przyłbice można dowolnie opuszczać, co nie jest bez znaczenia dla komfortu wykonywanych prac. Tym samym należy je dobrać w taki sposób by spełniały normy bezpieczeństwa. W przeciwnym razie należy liczyć się z potencjalnymi razami i uszkodzeniami ciała. To z kolei prowadzi do dodatkowych kosztów generowanych dla firmy a związanych z ewentualnym odszkodowaniem, opóźnieniem produkcji lub innymi karami.

Chcąc uniknąć takich kosztów i sytuacji należy zadbać o odpowiednie wyposażenie podległych pracowników w sprzęt oraz inne, niezbędne dodatki.